Zobacz podgałęzie
DOSTĘP DO INFORMACJI PUBLICZNEJ
Zgodnie z
ustawą
z 6 września 2001 r. o dostępie do informacji publicznej każdemu przysługuje prawo dostępu do informacji publicznej, w szczególności o przedmiocie działalności, kompetencjach, organizacji, organach i zasadach funkcjonowania podmiotów, wykonujących zadania publiczne. Ograniczenie dostępu do informacji publicznej ma miejsce jedynie w przypadku informacji niejawnych lub innych tajemnic ustawowo chronionych. Odmowa udzielenia informacji następuje w drodze wydania decyzji administracyjnej.
SPOSÓB UZYSKANIA INFORMACJI PUBLICZNEJ
Prawo do informacji publicznej może być zapewnione poprzez:
-
ogłaszanie w internetowym Biuletynie Informacji Publicznej;
-
wyłożenie w powszechnie dostępnym miejscu;
-
udostępnienie w inny sposób na wniosek osoby zainteresowanej.
Jeżeli w Biuletynie Informacji Publicznej nie jest udostępniona poszukiwana informacja, prosimy o kontakt z sekretariatem urzędu. W przypadku istnienia możliwości niezwłocznego udzielenia informacji zostanie ona przekazana telefonicznie lub na zwrotny adres e-mail. W pozostałych przypadkach, należy sporządzić wniosek pisemny o udostępnienie informacji publicznej i przesłać lub przekazać go do urzędu. Wniosku o udostępnienie informacji publicznej nie trzeba uzasadniać.
Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom społecznym zamieszczamy przykładowy wzór wniosku o udostępnienie informacji publicznej.
wzór wniosku: format doc ; format pdf
Wniosek należy przesłać:
- listownie na adres:
Wojewódzki Inspektorat Jakości Handlowej Artykułów Rolno - Spożywczych
ul. Marszałkowska 115,
00-102 Warszawa
-
faksem pod nr 22 654 01 81
-
lub pocztą elektroniczną na adres: wi_warszawa@ijhars.gov.pl
Udostępnianie informacji na pisemny wniosek nastąpi bez zbędnej zwłoki, nie później niż w terminie 14 dni od dnia złożenia wniosku. Jeżeli przekazanie informacji publicznej z zachowaniem 14 dniowego terminu jej udzielenia nie będzie możliwe, wnioskodawca zostanie powiadomiony w tym terminie, o powodach opóźnienia w przekazaniu informacji oraz o nowym terminie, nie dłuższym jednak niż 2 miesiące.
Za udzielenie informacji publicznej na wniosek może być pobierana opłata jeżeli urząd, będzie musiał ponieść dodatkowe koszty związane ze wskazanym we wniosku sposobem udostępnienia lub koniecznością przekształcenia informacji w formę wskazaną we wniosku. Wysokość opłaty jest odpowiadająca poniesionym z tego tytułu kosztom. Wnioskodawca będzie powiadomiony o wysokości tej opłaty.
UWAGA!
Dokumentacja przebiegu i efektów kontroli jakości handlowej artykułów rolno- spożywczych oraz wystąpień stanowisk, wniosków i opinii podmiotów ją przeprowadzających jest wyłączona z jawności w całości ponieważ zawarte w niej dane :
- stanowią prywatność osób fizycznych,
- stanowią tajemnicę przedsiębiorców ( sposób i wielkość produkcji ).
Jest to zgodne z art. 5 ust 1 i 2 ustawy z dnia 6 września 2001 r. o dostępie do informacji publicznych (Dz. U. Nr 112 poz. 1198 z późn. zm.), z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych ( tekst jednolity Dz. U. Nr 101, z 2002 r., poz.926 ) oraz ustawą z dnia 16 kwietnia 1993 r. o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji ( tekst jednolity Dz. U. z 2003 r. Nr 153, poz. 1503, z późn. zm. )
- Informację wprowawdził(a) do BIP: Mariusz Ciesielski
- Data udostępnienia w BIP: 2006-01-11 12:39:40
- Informacja zaktualizowana przez: Ewa Piszczek
- Data ostatniej aktualizacji: 2018-07-13 10:06:41
- Liczba odsłon: 7351
- Historia dokumentu: